Olejomalby od Dušana Stieranku

obrazokVýtvarník Dušan Stieranka, jeho rodiskom sú Topoľčany, kde  je možné evidovať prvé začiatky rannej tvorby, a tým aj prezentáciu jeho olejomalieb, ktorá bola prístupná v mestskej galérii mesta Topoľčany. Následne sa jeho tvorba uberala krajinomaľbou, ktorej súčasťou je aj dielo triptych „Staré Topoľčany“ zo začiatku dvadsiateho storočia, a môžeme ho vidieť v priestoroch mestskej radnice mesta Topoľčany.

Dnešná tvorba Dušana Stieranku sa uberá rôznymi smermi od stvárnenia portrétov, krajinomaľbou, maľbou zátišia z rôznych predlôh a typov, figurálne maľby, impresionizmus v modernom stvárnení, či starou klasickou formou olejomalieb, ktorá bola typická u starých majstrov v minulých storočiach.

V súčasnosti sú výtvarné diela od Dušana Stieranku vystavené v priestoroch Z-ART GALLERY, ktorá je v AUPARKU v Bratislava, kde je možné si ich zakúpiť, prípadne objednať  podľa vlastného námetu, či dohodnúť stretnutie s výtvarníkom.

Ak môžem výtvarníka citovať „obraz musí k človeku prehovoriť, až potom je to ten náš obraz, obrazy si vlastne vyberajú nás, a my sa tomu len prizeráme,“ obraz je duša interiéru, dotvára ho, a jeho hodnota rastie spolu s nami, aj keď interiér zostáva nemenný.

Budem sa veľmi tešiť, ak vytvorím obraz, ktorý dokáže prehovoriť pravé k vám. Toto je zmysel mojej tvorby, ktorá má rôzne podoby, techniky, ale len jeden cieľ.“

Dušan Stieranka

© Z-ART, dotvárame Vaše bývanie
Všetky práva vyhradené, vytvoril mediaTOP 2010